BMW zapowiada wersję Z4 Concept na krótko przed premierą

Koncern BMW zdecydował się na wprowadzenie szumu medialnego tuż przed premierą modelu Z4 Concept i wprowadziło do sieci pierwsze zdjęcie tego pięknego auta. Według podanych informacji wersja produkcyjna Z4 powinna zostać wprowadzona do sprzedaży i eksploatacji w 2018 roku.

BMW Z4 Concept to samochód charakteryzujący się piękną stylistyką, która przyciąga wzrok. Auto zostało zaprojektowane z myślą o prestiżowym Konkursie Elegancji, który odbędzie się w Pebble Beach w Kalifornii. W konkursie tym udział biorą wyłącznie wyjątkowe pojazdy. BMW to koncern, który jest w stanie przygotować pojazd na taką imprezę, czego dowodem jest zapowiedź BMW serii 8 z Concorso d’Eleganza w Villa d’Este, który odbył się w 2017 roku.

Jeden z szefów niemieckiego koncernu, odpowiedzialny za projekt informuje, że BMW Z4 to nowoczesny i odważny projekt będący wizją nowoczesnego roadstera marki BMW. Według jego zapowiedzi prezentowany koncept będzie zapowiedzią nowej stylizacji tej niemieckiej marki. Pomysły zastosowane w Z4 Concept mają w przyszłości zostać przeniesione do wielu innych modeli tego producenta. Oficjalna prezentacja BMW Z4 Concept została zaplanowana na jutro (17.08.2017). Wersja produkcyjna pojawi się na drogach w 2018 roku.

Plotki i informacje na temat nowego modelu

Nowy model Roadster BMW najprawdopodobniej będzie nosił nazwę Z5. Można to wywnioskować po informacjach, które do tej pory podał producent. Wersja Z5 będzie charakteryzowała się zmianą stylistyki nadwozia oraz wnętrza, a także będzie posiadać brezentowy dach zamiast twardej konstrukcji. Rozwiązanie to posiada wiele wad i zalet, ale najważniejszą zaletą jest spora redukcja masy.

BMW Z5 ma być większe od Z4. Auto będzie posiadało dłuższą maskę, krótki tylny zwis oraz szeroki grill posiadający kształt nerek. Jeśli chodzi o pozycję kierowcy za kierownicą to będzie ona dość niska. Możliwe, że równolegle na rynek zostanie wprowadzony model z oznaczeniami Toyoty, który będzie następcą modelu znanego jako Supra.

BMW oprócz wersji roadster prawdopodobnie wprowadzi na rynek wersję coupe rok po premierze Z5. Auta będą wyposażone w cztero oraz sześciocylindrowe jednostki napędowe konstrukcji BMW, które są już dobrze znane użytkownikom pojazdów tej marki. Oprócz wersji hybrydowej projektowanej przez fachowców z Japonii, wprowadzona zostanie wersja „M”, która w najmocniejszej wersji będzie generowała moc na poziomie 600 koni mechanicznych. Auto będzie posiadało napęd na tylną oś, a za dodatkową opłatą będzie można zamówić xDrive odpowiedzialny za przełączanie napędu na wszystkie osie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *