Nissan pracuje nad nowym modelem SUV z napędem elektrycznym na bazie modelu Leaf

Producent z Japonii coraz poważniej myśli o wprowadzeniu do swojej oferty modelu SUV posiadającego napęd elektryczny. Pojazd ten będzie nosił nazwę Xterra lub Terrano i będzie on oparty na bazie elektrycznej platformy znanej z Nissana Leaf. Już niedługo możemy spodziewać się premiery tego auta.

Japoński producent szykuje już drugą generację modelu Leaf, a o wiele bardziej zaawansowana konstrukcja będzie stosowana w innych modelach tego koncernu. Wygląda na to, że już niedługo na rynku pojawi się pierwszy elektryczny model SUV Nissana posiadający napęd na cztery koła.

Planowany nowy model ma nawiązywać do koncepcji Nissan TeRRA, który zadebiutował w 2012 roku na salonie motoryzacyjnym w Paryżu. Projekt ten zakładał zastosowanie układu napędowego znanego z modelu Leaf razem z ogniwami paliwowymi. Aktualnie elektryczny hatchback posiada akumulatory o pojemności 30 kWh. Według producenta taka pojemność umożliwi przejechanie do 500 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. Oznacza to, że nowy SUV byłby w stanie konkurować z Teslą Model Y, crossoverem zbudowanym na bazie Modelu 3, którego premiera nastąpi wkrótce.

Nissan nie jest pierwszym producentem, który chce wejść do segmentu elektrycznych pojazdów typu SUV. Już wcześniej swoją obecność w tym segmencie potwierdziły koncerny, takie jak Mercedes, Volkswagen oraz Buick. Przed pojawieniem się nowego elektrycznego modelu SUV, nastąpi premiera elektrycznego Nissana Leaf, która będzie miała miejsce we wrześniu 2017 roku podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *