Volkswagen skupuje modele ze starym silnikiem Diesla – może zapłacić nawet do 5 tysięcy euro za pojazd!

Volkswagen ogłosił i zorganizował akcję, w ramach której skupuje auta napędzane starymi dieslowskimi jednostkami napędowymi. Osoby zainteresowane zwrotem pojazdu z silnikiem wysokoprężnym u dealera Volkswagena mogą otrzymać rabat, którego kwota będzie sięgać nawet jednej trzeciej ceny nowego Volkswagena. Co prawda akcja ta jest prowadzona w Niemczech, ale planowane jest również wprowadzenie jej na terenie naszego kraju.

Wspomniana akcja będzie całkowicie finansowana przez koncern Volkswagen, który nie otrzyma rządowego wsparcia. Niemiecki magazyn Bild podał informację, że z promocji może skorzystać każdy kto zdecyduje się na oddanie swojego starego pojazdu z silnikiem Diesla spełniającego stare normy dotyczące emisji spalin Euro 1 do Euro 4. Bardzo ważną informacją jest fakt, że może to być pojazd dowolnej marki, pod warunkiem, że osoba oddająca auto zdecyduje się na zakup nowego Volkswagena.

Według informacji podanych przez Bild, osoby, które zdecydują się na zakup nowego Volkswagena Golfa, przy zwrocie starego pojazdu będą mogły liczyć na rabat, który obniży łączną cenę pojazdu aż o 5 tysięcy Euro. Jest to spora kwota, zwłaszcza, że ceny nowego Golfa w Niemczech zaczynają się od 17 850 Euro. Rabat ten oznaczałby w tym przypadku obniżkę ceny sięgającą aż 30% wartości nowego pojazdu.

Co prawda wspomniana wyżej akcja została zorganizowana na razie na rynku niemieckim, jednak polski oddział również pracuje nad podobną ofertą dla klientów w naszym kraju. Klienci w Polsce powinni liczyć na podobne warunki, chociaż będą one dopasowane do cen Volkswagena obowiązujących na terenie naszego kraju. Prawdopodobnie przed końcem wakacji poznamy więcej szczegółów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *