Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się

Co warto wiedzieć o procesie regulacji wtryskiwaczy?

Pod pojęciem wtryskiwaczy kryją się elementy jednostek napędowych przystosowane do regulacji. W związku z tym należy przeprowadzać taki proces, aby uniknąć kłopotów związanych z dawkowaniem paliwa.

Regulacja to jedna z wielu czynności wykonywanych w ramach regeneracji oferowanej przez różnych usługodawców, takich jak na przykład https://regeneracja-wtryskiwaczy.eu. Regeneracja polega na czyszczeniu, regulacji oraz kontroli wtryskiwaczy w poszukiwaniu ich uszkodzeń. Na koniec są one testowane, jeśli chodzi o sprawne i niezawodne działanie.

Czym jest regulacja wtryskiwaczy w silnikach wysokoprężnych?

Regulacja to nic innego jak ustawienie specjalnych dawek paliwa podawanych przez wtryskiwacz do komory silnika. Ustawienie dawki paliwa to proces różniący się w zależności od rodzaju wtryskiwacza. Na przykład wtryskiwacze CR są regulowane z wykorzystaniem specjalnych podkładek.

Rozsądnym pomysłem jest regularne przeprowadzanie przeglądu technicznego samochodu w zakresie regulacji wtryskiwaczy. Rozregulowanie powoduje bowiem zmianę dawkowania paliwa, a to z kolei oznacza zmiany w zużyciu paliwa i w pracy silnika. Proces regulacji jest wykonywany bardzo precyzyjnie, dlatego warto zlecać takie zadania firmom posiadającym stosowny sprzęt oraz wykwalifikowany i doświadczony personel.

Jaki jest koszt regulacji wtryskiwaczy?

Regulacja wtryskiwaczy jest kwestią kluczową dla prawidłowego działania silnika diesla, jednak mimo to nie jest ona zbyt droga. Profesjonalne serwisy wykonują poniższe czynności w ramach regulacji:

  • sprawdzanie podawanej dawki paliwa,
  • pomiar czasu wymaganego do otwarcia wtrysku,
  • kontrola szczelności wtryskiwacza,
  • sprawdzanie metody rozpylania paliwa.

Kontrola, czyszczenie oraz regeneracja i regulacja zwykle wiąże się z kosztem na poziomie 200-300 zł za wtryskiwacz. Takie usługi uwzględniają również kodowanie i końcowe testowanie.