Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się

Awaria maglownicy i jej regeneracja – podstawowe informacje

Maglownica to nic innego jak nazwa potoczna przekładni kierowniczej. Jej zadaniem jest dbanie o sprawne działanie układu kierowniczego oraz o prawidłowe przenoszenie siły i ruchu rąk na koła. Oczywiście, podobnie jak inne mechanizmy pojazdów mechanicznych, również maglownice ulegają uszkodzeniu lub zużyciu.

Przekładnia kierownica to jeden z najważniejszych elementów wpływających na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. W związku z tym warto zwracać uwagę na objawy zużycia maglownicy oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat jej regeneracji.

Awarie przekładni kierowniczych – podstawowe informacje

W przypadku przekładni kierowniczej uszkodzeniu najczęściej ulegają drążki kierownicze oraz końcówki drążków. Są to metalowo-gumowe elementy wystawione na działanie silnych obciążeń, takich jak jazda po nierównościach, krawężnikach czy też kręcenie kołami stojąc w miejscu.

Do objawów uszkodzenia drążków oraz maglownicy można zaliczyć różne hałasy słyszane podczas jazdy po nierównościach czy też luzy na kierownicy. Oprócz tego można słyszeć stuki i drgania w czasie skręcania oraz wyczuwać opór podczas obracania kołem.

Skuteczna regeneracja maglownicy – co warto o niej wiedzieć?

Maglownice powinny być w stanie wytrzymywać przebiegi do 100 tysięcy kilometrów, jednak słaba jakość dróg oraz błędy popełniane przez kierowców, sprawiają że układy te ulegają zużyciu już po pokonaniu 20-30 tysięcy kilometrów.

Wymiana maglownicy jest dość kosztowna, dlatego coraz więcej osób decyduje się na usługi reklamowane hasłem maglownice Kielce. Polegają one na regeneracji tych komponentów.

Usługi te wiążą się z wymianą uszczelek i likwidacją wszelkich luzów. Oprócz tego fachowcy wymieniają drążki kierownicze oraz ich końcówki. Istotne w ramach regeneracji jest czyszczenie elementów maglownicy, szlifowanie listwy i montaż nowych tulei. Po regeneracji maglownicy, konieczne jest zadbanie o prawidłową geometrię zawieszenia.