Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się

Skuteczny montaż kamery cofania w aucie

Istnieje wiele różnych akcesoriów samochodowych wpływających korzystnie na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Do grona takich elementów można zaliczyć kamery cofania kojarzące się z luksusowymi autami. W rzeczywistości są one jednak niedrogie.

Wspomniane wyżej udogodnienie jest szczególnie przydatne w pojazdach, w których widoczność tylnej szyby jest znacznie ograniczona. Jeśli ktoś zna się na majsterkowaniu to fachowy montaż takiej kamery nie będzie stanowił dużej trudności i zajmie najwyżej kilkadziesiąt minut.

Podstawowe informacje o montażu kamery cofania

Kamery cofania można umieścić w różnych miejscach w samochodzie. Umiejscowienie jest uzależnione od konstrukcji kamery. Bardzo dużą popularnością cieszą się kamery cofania zintegrowane z ramką tablic rejestracyjnych. Ich montaż jest więc prosty i obejmuje zwyczajną wymianę ramki. Oprócz tego w wielu polskich sklepach dostępne są kamery wbudowane w światła stopu lub lampkę odpowiedzialną za podświetlenie rejestracji. Warto jednak pamiętać o sprawdzeniu czy dana kamera pasuje do określonego modelu pojazdu.

Najbardziej uniwersalnymi rozwiązaniami są kamery na stelażu, które można przykręcać do różnych miejsc (np. do dachu, tylnej klapy czy też wnęki na tablice rejestracyjne). Kamerę można też zamontować pod spojlerem. Wybierając miejsce montażowe, należy pamiętać o tym, aby możliwe było łatwe poprowadzenie przewodów do wnętrza pojazdu.

Podstawowe zasady montażu

Sam montaż kamery cofania nie jest trudny i ogranicza się do wykorzystania śrub oraz pozostałych elementów montażowych dołączonych do zestawu. Ważne jest umieszczenie kamery na środku, dzięki czemu kamera zawsze będzie wskazywać prawidłową pozycję samochodu. W klapie znajdują się otwory technologiczne, przez które należy pociągnąć kable zasilające i przewód sygnałowy. Wyświetlacz można zamontować w różnych miejscach, ale najpopularniejszy jest wybór wyświetlacza wbudowanego w lusterko tylne.