Co robić w przypadku awarii samochodu w trasie?

Nagła awaria pojazdu w trasie jest dużym problemem generującym koszty i powodującym zdenerwowanie kierowcy. Warto zmniejszyć ryzyko takiego zdarzenia dzięki dbaniu o stan techniczny swojego auta. Dotyczy to zarówno użytkowników prywatnych, jak też firm, które powinny dbać i regularnie serwisować pojazdy wchodzące w skład firmowej floty.

Według statystyk najczęściej nagłe awarie dotykające pojazdy w trasie są związane z usterkami silników, akumulatorów oraz problemy z układami przeniesienia napędu. Bardzo często są to awarie na tyle skomplikowane, że ich samodzielne usunięcie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu są niemożliwe.

W najlepszej sytuacji są osoby i firmy posiadające wykupioną usługę Assistance dostępną w ramach wielu pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych. W ramach takiej usługi, firma zajmująca się pomocą drogową przyjedzie na miejsce zdarzenia i odholuje pojazd lub dokona jego naprawy na miejscu, o ile jest to możliwe.

Generalnie koszty pakietu Assistance nie są wysokie i mogą się opłacić szczególnie kierowcom, którzy często wyjeżdżają w dalekie trasy. W ramach Assistance pokryte zostaną wszystkie lub część kosztów usług z zakresu pomocy drogowej. Pakiet ten jest pozycją wręcz obowiązkową dla firm posiadających floty pojazdów.

Najlepsze pakiety Assistance obejmują nie tylko naprawy pojazdów w terenie czy też ich holowanie, ale również wynajem samochodów zastępczych. Oznacza to, że klient korzystający z takich usług nie zostanie pozbawiony środka transportu na czas naprawy własnego samochodu. Najbardziej rozbudowane pakiety Assistance pokrywają również koszty hotelu, powrotu do domu czy też pomocy prawnej związanej ze zdarzeniem drogowym.

Brak wykupionej usługi Assistance może być bardzo kosztowny. Ponieważ holowanie, szczególnie na dalekich trasach to koszt rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych. Jeśli jednak ktoś nie posiada takiego pakietu to warto, aby osoba taka posiadała dostęp do informacji na temat pomocy drogowych działających w pobliżu miejsca zdarzenia. Dzięki temu koszt usługi będzie niski ze względu na mały dystans, jaki musi pokonać pomoc drogowa, aby dotrzeć na miejsce stłuczki lub awarii. Ciekawym rozwiązaniem jest pomocdrogowa.info – wyszukiwarka pomocy drogowych z obszerną bazą danych, w której znajdują się wizytówki najlepszych firm z całej Polski. Dzięki niej można szybko i łatwo znaleźć pobliskie firmy specjalizujące się w świadczeniu usług z zakresu pomocy drogowej.

Szczególne podziękowania dla Pana Damiana z gdańskiej pomocy drogowej.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *