Dodatkowe oznakowanie na polskich drogach?

Poseł Andrzej Kobylarz z partii Kukiz’15 złożył wniosek do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie wprowadzenia dodatkowych znaków drogowych na drogach publicznych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa kierujących w okresie wykonywania natężonych prac polowych.

 Inicjatywa związana z koniecznością ustawienia dodatkowych znaków drogowych wyszła od rolników działających w regionie elbląskim. Dodatkowe oznakowanie ma na celu zapewnienie pomocy rolnikom i leśnikom w zadbaniu o zachowanie bezpieczeństwa na drogach, po których mogą się poruszać maszyny wolnobieżne.

Według Pana Andrzeja Kobylarza, rolnicy bardzo często poruszali kwestie bezpieczeństwa własnego oraz innych osób poruszających się po publicznych drogach. Bardzo często rolnicy przecinają drogi publiczne w celu przemieszczenia swoich pojazdów i sprzętu między swoimi polami. Bardzo często takie “przeprawy” mają miejsce w źle oznakowanych miejscach o słabej widoczności spowodowanej roślinnością lub krętymi drogami lokalnymi.

W związku z powyższym Poseł złożył wniosek, w ramach którego w miejscach takich “przepraw” będą pojawiać się znaki ostrzegawcze z odpowiednią tabliczką informującą o rodzaju zagrożenia, jakim w tym przypadku może być ciągnik lub inna maszyna rolnicza przejeżdżająca przez drogę znajdującą się między polami. Byłoby to dobre oznakowanie miejsca potencjalnie niebezpiecznego dla kierowców.

Propozycja ta przewiduje również ułatwienia dla leśników prowadzących prace leśne z wykorzystaniem ciągników oraz innych maszyn wolnobieżnych. W bardzo wielu przypadkach drogi lokalne są w fatalnym stanie i dodatkowe prace sezonowe (polne lub leśne) stanowią poważne zagrożenie. Inicjatywa ta wydaje się być rozsądnym pomysłem, który powinien przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa w takich miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *