Koncern PSA zagrożeniem dla Volkswagena?

Od dłuższego czasu to właśnie Volkswagen nosi zaszczytne miano największego producenta pojazdów w Europie. Francuska grupa PSA niedawno przejęła Opla i w związku z tym może stać się drugim pod względem produkcji koncernem motoryzacyjnym w Europie, który będzie w stanie zagrozić producentowi z Volfsburga.

Niedawno Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie marki Opel przez koncern francuski. Udało się więc zamknąć transakcję, a to z kolei oznacza, że nie pojawiły się żadne zastrzeżenia związane z konkurencyjnością rynkową i wszystko przebiegło zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami.

Dzięki takiemu stanowi rzeczy, Grupa PSA produkująca pojazdy marki Peugeot oraz Citroen i DS będzie drugim pod względem wielkości europejskim koncernem samochodowym. Być może w niezbyt odległej przyszłości grupa ta będzie w stanie zagrozić liderowi, jakim jest w tej chwili koncern Volkswagen.

Jeśli chodzi o Opla to koncern ten notował straty od 1999 roku. PSA zapowiada, że po przejęciu i pod nowym kierownictwem marka odżyje i do 2020 roku uda się zwiększyć jej zyski tak, aby była na plusie. Grupa PSA zasilona koncernem Opel planuje produkcję na poziomie 5 milionów pojazdów rocznie. Już w 2016 roku planowane jest wytworzenie 4,3 milionów egzemplarzy samochodów.

Przejęcie Opla przez PSA było ogromnym wydarzeniem na europejskim rynku motoryzacyjnym. Czy rzeczywiście połączenie sił wyjdzie całej grupie na dobre i będzie ona konkurować z największym koncernem europejskim? Przekonamy się o tym w ciągu najbliższych kilku lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *