Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się

Polskie serwisy pojazdów TIR w Niemczech

Otwarcie granic w ramach Unii Europejskiej stało się bardzo ważnym atutem, dzięki któremu możliwy jest między innymi rozwój usług z zakresu transportu międzynarodowego. Użytkownicy samochodów ciężarowych oraz zestawów ciągników siodłowych i naczep (TIR) mogą teraz łatwiej pokonywać granice, ze względu na brak formalności i kontroli różnych służb. Sporo firm prowadzi działalność międzynarodową, w ramach której współpracuje z różnymi klientami oraz dostawcami zagranicznymi. Dla takich przedsiębiorstw skuteczną i wygodną metodą dostarczania surowców, materiałów oraz gotowych towarów jest transport drogowy z wykorzystaniem samochodów ciężarowych. Często polscy kierowcy jeżdżą do Niemiec lub przez Niemcy, w celu dostarczenia różnych towarów albo ich odbioru.

Co zrobić w przypadku awarii pojazdu ciężarowego w Niemczech?

Istotną kwestią w przypadku pojazdów osobowych oraz ciężarowych jest dbałość o samochód, regularne serwisowanie i prawidłowa eksploatacja. Nawet najlepiej zadbane auto może jednak ulec uszkodzeniu albo nagłej awarii z powodu błędu w użytkowaniu lub zwyczajnego zużycia części. W pojazdach ciężarowych mogą pojawiać się drobne usterki, które nie mają większego wpływu na jazdę oraz poważniejsze problemy, które są nawet w stanie całkowicie unieruchomić pojazd. W takim przypadku częstą praktyką jest korzystanie z usług holowania oferowanych przez pomoc drogową. Wiele firm posiada holowniki przystosowane do ciężkich aut dostawczych oraz ciężarówek i zestawów TIR. Oferują one ich transport do warsztatu albo w inne miejsce.

Opcją alternatywną jest skorzystanie z usług firm, które oferują swoim klientom pomoc polegającą na mobilnym serwisie aut ciężarowych. Podobnie jak w przypadku pomocy drogowej, pracownicy takich firm dojeżdżają na miejsce awarii. Nie holują jednak auta do warsztatu, tylko dokonują jego skutecznej naprawy na miejscu. Na terenie Niemiec działa wiele polskich firm, które dysponują pojazdami serwisowymi z nowoczesnymi narzędziami i sprzętem potrzebnym do bezproblemowego naprawienia pojazdu ciężarowego bez jego holowania do stacjonarnego serwisu. Oferty takich firm zyskują coraz większą popularność ze względu na brak potrzeby martwienia się długotrwałym, kłopotliwym i drogim holowaniem.

Mobilne serwisy TIR w Niemczech – podstawowe informacje

W Niemczech działalność prowadzą nowoczesne, wyspecjalizowane serwisy mobilne samochodów ciężarowych. Pracownicy takich firm przeprowadzają skuteczne naprawy oraz serwisują pojazdy ciężarowe. Firmy takie są w stanie bez większych problemów pozbywać się nie tylko drobnych usterek, ale również poważnych awarii. Po interwencji takich mobilnych firm, kierowca ciężarówki może ruszyć w dalszą trasę.
Wspomniane serwisy mobilne korzystają z nowoczesnych pojazdów serwisowych z narzędziami i wyposażeniem przystosowanym do pracy na trasie lub u klienta. W ramach standardowej usługi, firmy takie ustalają rodzaj awarii oraz organizują części zamienne niezbędne do wykonania naprawy. Następnie mechanicy udają się na miejsce awarii i naprawiają pojazd ciężarowy albo naczepę. Po takiej naprawie samochód jest gotowy do dalszej jazdy.

Polskie serwisy mobilne TIR w Niemczech – dlaczego warto je zatrudniać?

Polskie serwisy mobilne pojazdów ciężarowych, takie jak https://serwis-tir-niemcy.pl oferują wysokiej jakości usługi w atrakcyjnych cenach, które są niższe w porównaniu z niemieckimi serwisami. Tacy usługodawcy mają szerokie kontakty wśród różnych dostawców i producentów części, więc mają dostęp do wysokiej jakości elementów w konkurencyjnej cenie. Polskie serwisy są również godne polecenia, ze względu na brak problemów komunikacyjnych spowodowanych przez bariery językowe.