Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się

Postępowanie w przypadku stłuczki drogowej

Korzystanie z własnego pojazdu to spore udogodnienie dla wielu osób. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ samochody pozwalają na sprawny przewóz osób oraz towarów na krótkich oraz dalekich dystansach. Oczywiście nawet najlepsza dbałość o pojazd nie uchroni auta od nagłej awarii albo stłuczki spowodowanej przez innego uczestnika ruchu drogowego.

Pixabay/Autor: Clker-Free-Vector-Images

Co zrobić w przypadku nagłego zdarzenia drogowego

Podstawa to zachowanie zimnej krwi. Kłótnia z drugim uczestnikiem zdarzenia nie pomoże w niczym. Rozwiązaniem jest dogadanie się we własnym zakresie lub wezwanie Policji, która ustali sprawcę, nałoży na niego mandat oraz wystawi poszkodowanemu protokół potrzebny do wypłacenia odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową (polisa OC lub AC).

Przed wezwaniem pomocy na miejsce zdarzenia, powinno ono zostać odpowiednio zabezpieczone i oznaczone. Jeśli auta nie są poważnie uszkodzone, warto ustawić je tak, aby nie stanowiły utrudnienia dla innych użytkowników drogi. Następnie należy włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy do metra za pojazdem na obszarze zabudowanym (30-50 metrów na terenie niezabudowanym oraz 100 zł na drodze szybkiego ruchu) lub przed zakrętem, za którym ustawione zostały pojazdy.

Poza Policją warto wezwać pomoc drogową, która odholuje pojazdy lub mechanika mobilnego, takiego jak na przykład https://mobilnymechanik-poznan.pl. Dokona on napraw na miejscu, o ile jest to możliwe i pojazdy będą gotowe do dalszej eksploatacji.

Porządne firmy oferujące pomoc

Na rynku działa sporo firm zajmujących się pomocą drogową oraz mobilną mechaniką pojazdową. Oferują one usługi, takie jak:

  • holowanie różnych typów pojazdów,

  • przewóz wielu typów ładunków,

  • dowóz paliwa,

  • odpompowanie źle zatankowanego paliwa,

  • awaryjne otwieranie samochodów,

  • uruchamianie pojazdów w trybie awaryjnym,

  • drobne naprawy na trasie (serwisy mobilne radzą sobie z nawet bardzo skomplikowanymi naprawami).

Profesjonalni fachowcy wykonują usługi całodobowo przez cały rok w dowolnym miejscu. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu wyposażeniu z własnymi źródłami zasilania.