Skoda Felicia wróci, ale w wersji elektrycznej

Nieoficjalne źródła mówią o tym, że planowany jest powrót legendarnego modelu Skody. Tym razem będzie to jednak pojazd wyposażony w napęd elektryczny.

Praktycznie wszyscy producenci pojazdów zapowiadają wprowadzanie nowych modeli aut w niedalekiej przyszłości. Ta ofensywa modelowa po 2020 roku ma się skupiać na pojazdach posiadających napęd elektryczny lub hybrydowy. Do grona tych producentów zalicza się między innymi Skoda Auto, która planuje wprowadzenie takiego pojazdu na rynek w latach 2019-2020. Aktualnie koncern ten pracuje nad rozwojem hybrydowej wersji Superb oraz elektrycznego auta SUV.

Głównym projektantem Skody był do niedawana Josef Kaban, który zdecydował się jednak na przejście do BMW. Przed swoim odejściem udało mu się przygotować wiele interesujących projektów nowych modeli, wśród których znajdują się między innymi samochody z napędem elektrycznym.

Jednym z takich projektów jest Skoda Felicia E, która może pojawić się na rynku w ciągu najbliższych czterech lat. Pojazd będzie posiadał platformę Volkswagen MEB stworzoną właśnie z myślą o modelach elektrycznych. Platformę tą wykorzystywano między innymi w koncepcji Volkswagen I.D i to właśnie z tym modelem będzie spokrewniona nowa Skoda Felicia. Bardzo ważnym parametrem będzie zasięg sięgający poziomu 400-500 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatorów. Koncern zakłada, że najtańsze modele elektryczne będą tańsze niż Volkswagen Golf wyposażony w dieslowską jednostkę napędową.

Pierwsza Skoda z napędem elektrycznym została zaprezentowana podczas salonu w Szanghaju w 2017 roku. Nowa wersja pojawi się również w 2017 roku na międzynarodowym salonie IAA 2017 we Frankfurcie nad Menem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *