Szykuje się konkurencja dla Bentleya Bentayga

Jeden z najbardziej luksusowych modeli SUV na świecie, jakim jest Bentley Bentayga cieszy się niesłabnącą popularnością. Okazuje się, że koncern Jaguar Land Rover zastanawia się nad wprowadzeniem na rynek modelu stanowiącego bezpośrednią konkurencję.

Limitowana edycja Range Rover Holland & Holland była najbardziej luksusową wersją brytyjskiego SUV-a, jednak modele te zostały całkowicie wyprzedane. Od tamtego momentu nie wprowadzono na rynek żadnego następcy pomimo rosnącego popytu na samochody tego rodzaju. Również Rolls-Royce zastanawia się nad zawojowaniem tego segmentu i testuje model SUV noszący nazwę Cullinan. Niedługo być może do walki włączy się Maybach.

Szef designu Land Rovera udzielił wywiadu zagranicznemu magazynowi “Automotive News”, w którym poinformował, że koncern posiada w swojej ofercie modelowej miejsce dla auta flagowego pozycjonowanego wyżej niż Range Rover SVAutobiography. W przypadku uruchomienia projektu, koszt nowego pojazdu powinien sięgać poziomu przynajmniej 800 tysięcy złotych. Według szefa designu nie musi być to większe auto, ale z pewnością zostanie stworzone z myślą o innych odbiorcach.

Zapowiada się ciekawa konkurencja między koncernami, zwłaszcza, że według szefa designu Land Rovera koncern Bentley nie ma właściwego rodowodu i autentyczności w segmencie takich pojazdów, podczas gdy marka Range Rover je posiada. Na razie nie znamy wielu konkretnych informacji, więc trzeba po prostu poczekać na rozwój sytuacji oraz oficjalne komunikaty producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *