Mercedes szykuje nowy model pick-up

Mercedes planuje zawojowanie zupełnie nowego dla siebie segmentu pojazdów. Już niedługo swój debiut zaliczy Klasa X, czyli pierwszy w historii pick-up tego renomowanego niemieckiego producenta. Udało się już ustalić pewne szczegóły.

W najbliższych dniach można spodziewać się kilku ważnych premier na rynku motoryzacyjnym. Swój debiut ma zaliczyć Audi A8 nowej generacji, a krótko po tym pojeździe światło dzienne ujrzy pick-up marki Mercedes. Oficjalna prezentacja tego modelu jest zaplanowana na dzień 18 lipca 2017 roku.

Koncern opublikował pierwsze teasery modelu, który został zaprojektowany na płycie podłogowej znanej z Nissana Navara. Film pokazuje pojazd w mocnym deszczu, na pustyni oraz w mieście, więc można wywnioskować, że Mercedes Klasy X nie będzie bał się ciężkiej pracy w trudnych i zróżnicowanych warunkach.

Jak na razie producent pokazał publicznie jedynie wersję koncepcyjną, a sprzedaż wersji produkcyjnej planowana jest w praktycznie wszystkich częściach świata z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. Nowy Mercedes Klasy X ma być montowany w fabryce w Hiszpanii, która należy do koncernu Renault oraz Nissan.

Modelem stanowiącym bezpośrednią konkurencję Mercedesa Klasy X będzie Volkswagen Amarok. Auto będzie wyposażone w cztero- i sześciocylindrowe jednostki napędowe, a w zależności od silnika pojazd będzie wyposażony w napęd 4Matic. Najprawdopodobniej nie będzie produkowana żadna wersja przygotowana przez AMG. Co prawda cena nowego modelu nie jest jeszcze znana, ale według producenta auto będzie droższe niż Nissan Navara oraz Renault Alaskan, które są konstrukcjami bliźniaczymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *