Innowacyjne oświetlenie planowane w przyszłych pojazdach Volkswagena

W krótkim czasie, oświetlenie samochodowe przeszło istną rewolucję i w dzisiejszych czasach w samochodach montowane są oświetlenia, takie jak halogeny, ksenony, LED, lasery, itp. Wykorzystują one zróżnicowane technologie oraz charakteryzują się oryginalnym designem, więc spełniają zadania praktyczne oraz dekoracyjne. Koncern Volkswagen planuje w przyszłości kolejne ciekawe projekty z zakresu oświetlenia samochodowego.

Znakiem rozpoznawczym Volkswagena były dawniej okrągłe reflektory, takie jak stosowane w kultowym modelu „Garbus” oraz w „Golfie” I generacji. Aktualnie projektanci mogą cieszyć się większą swobodą w zakresie tworzenia reflektorów spełniających zadania praktyczne oraz podkreślających charakter danego pojazdu. W przyszłości producenci będą stawiać na indywidualny design oświetlenia. Będą one posiadały bardziej ludzki charakter i będą przyciągać wzrok przechodniów.

Extraterior – nowy, oryginalny element

W najbliższym czasie Volkswagen zamierza wprowadzić do swoich pojazdów element noszący nazwę extraterior. Będzie to specjalne otoczenie świetlne pojazdu. Dzięki temu przy pomocy reflektorów, pojazd będzie wysyłał różne sygnały do otoczenia (np. puszczenie oka do zbliżającego się właściciela, dzięki technologii ID VIZZION.

Oczywiście nowoczesne oświetlenie przyszłości będzie odpowiednio oświetlać drogę oraz będzie spełniać zadania związane z wysyłaniem różnych sygnałów do otoczenia. Generalnie charakteryzować się będzie funkcjonalnością i pozytywnym wpływem na bezpieczeństwo. Na przykład nowe światła będą wyraźnie informować czy pojazdy poruszają się w trybie automatycznym lub czy są prowadzone przez kierowcę. Będą również informować o naładowaniu akumulatora i gotowości pojazdu do drogi.

Źródło: materiały prasowe producenta.

Categories

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *