Jakie naprawy na drodze może zaoferować pomoc drogowa?

W każdym większym mieście funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w pomocy drogowej. W obecnych czasach autolaweta to już nie tylko samo holowanie samochodu po wypadku.
Istnieje znacznie więcej powodów, dla których warto korzystać z takich usług. Na co możemy liczyć, kiedy zdecydujemy się na wezwanie lawety do kolizji drogowej czy usterki samochodu?

Kiedy warto korzystać z usług pomocy drogowej?

Pomoc drogowa jest dla kierowcy wybawieniem w wielu różnych okolicznościach. Najczęściej laweta wyzywana jest do holowania mniejszych lub większych samochodów, które z powodu stłuczki nie mogę dalej samodzielnie jechać.

Cześć kierowców decyduje się również na pomoc takich firm, gdy dojdzie do różnego rodzaju awarii. Bardzo często kobiety wyzywają pomoc drogową, kiedy złapią gumę i trzeba wymienić koło w samochodzie.

W okresie zimowym pracownicy autolawety potrzebni są do uruchomienie auta z kabli rozruchowych, ponieważ akumulator został rozładowany i nie można odpalić silnika. Specjaliści pracujący w pomocy drogowej również często wzywani są do usunięcia drobnych usterek, takich jak:

  • zerwany pasek rozrządu,
  • awaria silnika,
  • zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie,
  • wymiana lub uzupełnienie oleju,
  • usunięcie usterek podzespołów,
  • wymiana części zamiennych.

Doświadczony kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na drodze może wydarzyć się praktycznie wszystko. Nie tylko może dojść do wypadku samochodowego, ale także do uderzenia w sarnę czy dzika wybiegającego z lasu.

Czasami również przez nieuwagę tankowane jest nieodpowiednie paliwa i dochodzi do awarii auta na drodze. W takich okolicznościach pomoc drogowa wzywana jest po to, aby dostarczyć nową benzynę, dzięki czemu można kontynuować jazdę.

Jakie cechy powinna posiadać firma działająca jako pomoc drogowa?

Właściciele pojazdów korzystający z usług pomocy drogowej najczęściej decydują się na wybór takiej firmy, która reaguje bardzo szybko i w krótkim czasie jest w stanie dostarczyć kompleksowe rozwiązanie problemu.

Usługi autolawety w większości przypadków dostępne są przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Pracownik pomocy drogowej dotrze do kierowcy uszkodzonego samochodu zarówno na terenie miasta, jak i w mniejszych miejscowościach czy nawet osoby uwięzionej pośrodku leśnej drogi. Niektóre firmy mają szeroki zasięg i swoje usługi oferują także za granicą.

Pomoc drogowa powinna posiadać również specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na obsługę różnego rodzaju zleceń. Najczęściej do wypadków dochodzi podczas okresu jesiennego i zimowego, więc firma powinna deklarować gotowość wyjazdu nawet podczas trwania śnieżycy.

Niewątpliwie najważniejszą korzyścią dla klientów jest to, że pracownik autolawety ma odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę i umiejętności, dzięki czemu jest w stanie naprawić większość szkód od razu na miejscu.

Ostatnim atutem jest możliwość holowania zarówno samochodów osobowych, jak i większych busów czy nawet pojazdów ciężarowych. Wymaga to oczywiście posiadania specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich pojazdów.

W jaki sposób znaleźć dobrą pomoc drogową?

Kiedy chcemy znaleźć dobrą firmę specjalizującą się w holowaniu pojazdów, warto zwrócić uwagę na więcej szczegółów niż tylko niską cenę. Bardzo ważne jest, aby firma posiadała własny warsztat samochodowy, zarówno mobilny, jak i stacjonarny. Właśnie taką firmę znajdziecie tutaj

Dodatkową usługą niektórych autolawet jest możliwość zapewnienia noclegu klientom, którzy uszkodzili pojazd i nie mogą kontynuować jazdy. Dobra pomoc drogowa zaoferuje także możliwość wypożyczenia samochodu zastępczego, dzięki czemu zaoszczędzimy w ten sposób wiele czasu i będziemy mogli kontynuować swoją podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *