Jakie usługi oferuje dobra pomoc drogowa w Zgorzelcu?

Na terenie Zgorzelca działa wiele firm specjalizujących się w świadczeniu profesjonalnych usług z zakresu szeroko pojętej pomocy drogowej. Warto posiadać ich dane kontaktowe, aby uzyskać pomoc w przypadku nagłej sytuacji na drodze. Dobrze jest też wiedzieć na jaką formę pomocy można liczyć, gdy przytrafi się nam nagła awaria, stłuczka lub wypadek drogowy.

Oferty firm specjalizujących się w pomocy drogowej obejmują bardzo wiele form wsparcia dla kierowców i ich pojazdów. Podstawowym punktem oferty każdej takiej firmy jest holowanie różnych pojazdów osobowych, dostawczych, a nawet ciężarowych. Porządne firmy ze Zgorzelca dysponują holownikami przystosowanymi również do transportu maszyn oraz nietypowych ładunków o dużych i ciężkich gabarytach.

Profesjonalna pomoc na trasie

Oczywiście profesjonalna pomoc drogowa Zgorzelec to nie tylko usługi z zakresu holowania i transportu pojazdów. Zgorzeleckie firmy zapewniają również wiele innych form wsparcia. Jedną z nich jest dowóz paliwa, gdy zabraknie go z powodu roztargnienia albo awarii układu paliwowego (np. pęknięty przewód paliwowy). Dodatkowo firmy takie potrafią odpompować źle zatankowane paliwo (olej napędowy do auta benzynowego lub benzyna do diesla).

Kolejną ważną usługą oferowaną przez wielu fachowców jest awaryjne otwieranie pojazdów. Pomoc ta przydaje się w sytuacji uszkodzenia kluczyka lub jego zatrzaśnięcia w aucie. Najlepsi fachowcy potrafią dostać się do pojazdu bez wiercenia zamka ani wybijania szyby. Samochód więc zostanie otwarty, a jego właściciel nie poniesie z tego powodu żadnych szkód.

Kolejna forma pomocy to awaryjne uruchamianie pojazdów. Przydaje się ona głównie w przypadku rozładowania akumulatora. Najczęściej duży popyt na takie usługi jest obserwowany w porze zimowej, gdy akumulatory są narażone na działanie silnych mrozów, które z kolei powodują ich szybsze rozładowanie i problemy z odpalaniem pojazdu, szczególnie gdy nie jest on garażowany.

Oczywiście nie należy zapominać o różnych drobnych, a nawet poważniejszych naprawach na trasie. Dobre firmy ze Zgorzelca są w stanie zdiagnozować oraz naprawić usterki i awarie, które unieruchomiły pojazd. Dzięki temu można uniknąć holowania, które generuje koszty i zabiera sporo cennego czasu. Niektóre firmy zajmujące się pomocą drogową prowadzą dodatkowo profesjonalnie wyposażone serwisy mobilne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *