Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się

Tesla Model 3 – rozpoczęto produkcję. Planuje się 1 milion takich pojazdów rocznie

Po długich zapowiedziach światło dzienne ujrzał nowy model Tesli, który ma zawojować rynek. W fabryce w amerykańskiej miejscowości Fremont wytworzono pierwszy egzemplarz produkowany seryjnie.

Pierwszy model seryjny wspomnianego pojazdu zjechał z taśmy fabrycznej dokładnie w dniu 46 urodzin Elona Muska, który marzy o stworzeniu masowego pojazdu zasilanego elektrycznie, o zasięgu światowym. Takim pojazdem ma być właśnie Tesla Model 3.

Pierwsze 30 egzemplarzy ma trafić do klientów już niedługo bo 28 lipca 2017 roku, a do końca września 2017 planowane jest wytworzenie 1500 egzemplarzy. Jeśli chodzi o kolejny rok 2018 to według planów produkcja powinna osiągnąć poziom 500 tysięcy egzemplarzy, natomiast poziom miliona ma zostać przekroczony w 2020 roku.

Za kilka lat (prawdopodobnie 3) wielu renomowanych światowych producentów samochodów zamierza wprowadzić do swojej oferty samochód z napędem elektrycznym, który będzie oferował zasięg na poziomie 600 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatorów. Największe szanse na sukces mają koncerny Volvo i Volkswagen. Firma z Niemiec planuje model masowy, którego koszt będzie wynosił około 30 tysięcy euro. Tesla Model S ma z kolei kosztować 35 tysięcy dolarów co w przeliczeniu daje 30,8 tysięcy euro.

W związku z powyższymi informacjami, zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja producentów w segmencie pojazdów zasilanych napędem elektrycznym. Oczywiście największym wygranym jest w takiej sytuacji klient, któremu będą oferowane ciekawe rozwiązania i korzystne promocje.