Tesla Model 3 – rozpoczęto produkcję. Planuje się 1 milion takich pojazdów rocznie

Po długich zapowiedziach światło dzienne ujrzał nowy model Tesli, który ma zawojować rynek. W fabryce w amerykańskiej miejscowości Fremont wytworzono pierwszy egzemplarz produkowany seryjnie.

Pierwszy model seryjny wspomnianego pojazdu zjechał z taśmy fabrycznej dokładnie w dniu 46 urodzin Elona Muska, który marzy o stworzeniu masowego pojazdu zasilanego elektrycznie, o zasięgu światowym. Takim pojazdem ma być właśnie Tesla Model 3.

Pierwsze 30 egzemplarzy ma trafić do klientów już niedługo bo 28 lipca 2017 roku, a do końca września 2017 planowane jest wytworzenie 1500 egzemplarzy. Jeśli chodzi o kolejny rok 2018 to według planów produkcja powinna osiągnąć poziom 500 tysięcy egzemplarzy, natomiast poziom miliona ma zostać przekroczony w 2020 roku.

Za kilka lat (prawdopodobnie 3) wielu renomowanych światowych producentów samochodów zamierza wprowadzić do swojej oferty samochód z napędem elektrycznym, który będzie oferował zasięg na poziomie 600 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatorów. Największe szanse na sukces mają koncerny Volvo i Volkswagen. Firma z Niemiec planuje model masowy, którego koszt będzie wynosił około 30 tysięcy euro. Tesla Model S ma z kolei kosztować 35 tysięcy dolarów co w przeliczeniu daje 30,8 tysięcy euro.

W związku z powyższymi informacjami, zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja producentów w segmencie pojazdów zasilanych napędem elektrycznym. Oczywiście największym wygranym jest w takiej sytuacji klient, któremu będą oferowane ciekawe rozwiązania i korzystne promocje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *