Nissan Qashqai po modernizacjach – ruszyła produkcja

Najnowszy japoński crossover zaliczył swoją premierę w marcu 2017 roku podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Dopiero teraz rozpoczęto produkcję seryjną tego auta wytwarzanego w Wielkiej Brytanii. Za kilka tygodni planowane jest rozpoczęcie sprzedaży tego pojazdu.

Generacja tego modelu posiadająca oznaczenie J11 jest produkowana w brytyjskim Sunderland na rynki europejskie od 2013 roku. W fabryce tej wytwarzane są również inne modele Nissana oraz Infiniti, takie jak Leaf, Note, Q30 oraz QX30. W roku 2016 udało się wyprodukować ponad pół miliona samochodów. Nissan otrzymał gwarancje rządowe i można mieć pewność, że firma ta w związku z Brexitem nie opuści Wielkiej Brytanii. Jest to więc dobra wiadomość dla pracowników fabryki oraz dla miłośników prezentowanej marki.

Model Qashqai został wprowadzony na rynek 10 lat temu i w tym czasie fabryka w Sunderland wytworzyła ponad 2,8 milionów aut. Nowa wersja oferuje swoim użytkownikom najnowsze rozwiązania i technologię Nissan Inteligent Mobility.

Jednym z bardziej interesujących rozwiązań zastosowanych w opisywanym modelu będzie system noszący nazwę Pro Pilot, który ma zostać wprowadzony do oferty w 2018 roku. Aktualnie mają miejsce prace rozwojowe, dzięki którym system ten zostanie przystosowany do użytkowania w warunkach europejskich. Przejdzie on testy w trudnych warunkach oraz w różnych krajach, tak więc będzie funkcjonował w sposób niezawodny (na przykład w Europie są objazdy, których nie można znaleźć na terenie Japonii).

Dzięki wspomnianemu systemowi Pro Pilot, Nissan Qashqai będzie w stanie samodzielnie utrzymywać się na swoim pasie ruchu oraz będzie odpowiednio reagował na ruch drogowy dookoła auta. Oczywiście ten autonomiczny system będzie tylko asystentem kierowcy. Model w pełni autonomiczny ma ujrzeć światło dzienne do 2020 roku.

Nowa wersja Nissana Qashqai zostanie wprowadzona do sprzedaży pod koniec lipca 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *