Nowe Audi A6 z pięcioma gwiazdkami w testach Euro NCAP

21 września 2018 roku przeprowadzone zostały testy bezpieczeństwa Euro NCAP w Ingolstadt. Jest to jeden z najważniejszych programów bezpieczeństwa, w którym nowe Audi A6 otrzymało wysoką ocenę 5 gwiazdek. Oznacza to, że ta biznesowa limuzyna została uznana za jeden z najbardziej bezpiecznych pojazdów w swojej klasie.

Na tak wysoką ocenę złożyły się najwyższe możliwe rezultaty uzyskane przez Audi A6 w kryteriach ochrony pasażerów dorosłych, ochrony dzieci, pieszych oraz systemów wspomagających kierowcę. Generalnie na 20% ogólnej oceny złożyły się nowoczesne aktywne systemy bezpieczeństwa, takie jak hamowanie awaryjne w mieście lub poza nim.

Dzięki wykorzystaniu szerokiego zakresu elementów bezpieczeństwa, jazda nowym modelem Audi A6 jest nie tylko bezpieczna, ale również nie męczy i zapewnia wysoki poziom komfortu. Dzięki systemowi pre sense front, pojazd posiada dodatkową ochronę przed kolizjami z osobami pieszymi, rowerzystami oraz innymi pojazdami. Dodatkowo auto posiada specjalnego adaptacyjnego asystenta jazdy łączącego w sobie funkcje tempomatu oraz kontroli toru jazdy. Wykorzystano również system wspierający wydajność, który odpowiednio przyspiesza i spowalnia pojazd na podstawie informacji z czujników, nawigacji oraz znaków drogowych.

W Audi A6 wykorzystano mnóstwo czujników odpowiedzialnych za prawidłową pracę systemów wspomagających kierowcę. Wszystkie dane wykryte przez te czujniki trafiają do centralnego sterownika zapewniającego ich wydajną i dokładną pracę.

W nowym modelu Audi A6 zadbano nie tylko o kierowcę, ale również o pasażerów i ich komfort, a także bezpieczeństwo. Solidna karoseria została wykonana ze stali oraz aluminium, a stalowe elementy formowane na gorąco zapewniają odpowiednie wzmocnienie i zabezpieczenie sektora dla pasażerów. Sztywne nadwozie zapewnia przyjemne i bezpieczne prowadzenie oraz komfortowe warunki akustyczne w pojeździe.

Źródło: Materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *